Tidigare visade resor

Nästa avgångar från Ann Arbor till Cincinnati den 28 juli
Drivs avFordonstypAvgångstidAvgångsplatsresans varaktighetankomsttidAnkomstplatsPris och bokningslänk
GreyhoundBuss
Ann Arbor
Cincinnati Bus Station
GreyhoundBuss
Ann Arbor
Cincinnati Bus Station
GreyhoundBuss
Ann Arbor
Cincinnati Bus Station
FlixBus + Greyhound
Buss
Ann Arbor
Cincinnati (Downtown)
Greyhound + FlixBus
Buss
Ann Arbor
Cincinnati Bus Station

Jämför 2 sätt att resa från Ann Arbor till Cincinnati

Vi rekommenderar att du tar bussen

Bland de hållbara resevalen framstår Buss som ett bra sätt att nå Cincinnati. Resan tar cirka 13 timmar 50 minuter och med priser från bara 519 kr är det här ett prisvärt sätt att resa bekvämt.

5bus per dag
13h 50mGenomsnittlig restid
355 kmAvstånd
9kgCO₂-utsläpp
Genomsnittligt pris519 kr - 1 130 krGenomsnittlig restid13h 50m
9kg CO₂e
Genomsnittligt pris1 154 kr - 2 882 krGenomsnittlig restid19h 36m
33kg CO₂e

Vanliga frågor om att resa med buss från Ann Arbor till Cincinnati

Tänk på att tidtabeller, rutter eller uppgifter om bussbolag som visas här kan uppdateras eller variera när du ska resa.

  1. Hur mycket kostar bussbiljetten från Ann Arbor till Cincinnati?

    De billigaste bussbiljetterna från Ann Arbor till Cincinnati börjar från 519 kr. Det genomsnittliga priset för denna rutt är cirka 737 kr. Busbud rekommenderar att du bokar dina biljetter i förväg för en bättre chans att få det lägsta möjliga priset.

  2. Hur lång tid tar bussresan från Ann Arbor till Cincinnati?

    Den genomsnittliga restiden med buss från Ann Arbor till Cincinnati är 13h 50m, på en sträcka av 355 km. Den snabbaste bussen kan ta dig dit på 11h och körs av Greyhound.

  3. Vilka bussbolag trafikerar sträckan från Ann Arbor till Cincinnati?

    Flera större bussbolag trafikerar denna rutt med 5 bussar tillgängliga per dag.

  4. Vad är den tidigaste och den senaste avgångstiden för bussen från Ann Arbor till Cincinnati?

    Den tidigaste bussen avgår från Ann Arbor till Cincinnati kl. 00:35. Den senaste bussen avgår kl. 19:45.

  5. Vad är CO₂-utsläppen för bussresan från Ann Arbor till Cincinnati?

    En bussresa från Ann Arbor till Cincinnati släpper ut uppskattningsvis 8.872950000000001 kg CO₂, vilket gör den till ett mycket miljövänligt resealternativ och en reseform som Busbud rekommenderar.

Hitta de bästa priserna på bussresor

Priset avser en enkelbiljett för en passagerare och är baserat på tidigare sökningar.

Bästa pris hittades
26/07
Inga data
27/07
731 kr
I dag
Inga data
29/07
Inga data
30/07
447 kr
31/07
507 kr
01/08
522 kr
02/08
Inga data
busbud logotypDen billigaste resan från Ann Arbor till Cincinnati söktes och hittades den 30 juli 2026 med ett pris på 447 kr

För att spara pengar och vara säker på att få den bästa platsen bör du köpa dina bussbiljetter från Ann Arbor till Cincinnati så tidigt som möjligt.

Baserat på priser från de senaste 2 dagarna kan du förvänta dig att få betala mellan 447 kr och 731 kr för bussbiljetter från Ann Arbor till Cincinnati. Du kan förvänta dig att det lägsta priset för resan blir 447 kr den 2026-07-30.

Vilket är det billigaste sättet att ta sig från Ann Arbor till Cincinnati?

busbud logotypBuss är det billigaste resealternativet för den här destinationen